• e-mail: info@te-art.ua

  • Вайбер: (050) 963-82-87

  • Час: з 10-00 до 22-00

КВИТОК НА ВЧОРАШНЮ ВИСТАВУ

Думки про театр і не лише про нього

Про що говорять жінки

Вистава «Хаос» від «Те-Арту»: наша відповідь «Квартету И»

Сьогодні щодо театральної антрепризи існує дві полярні колективні думки. Три стільці, два актори, примітивна постановка і курс на заробітчанство – це перша. Яка відверто домінує над іншою: як серед усіх правил існує виняток, так і серед великої кількості антреприз можна знайти таку, що потішить змістом, художнім наповненням, гармонією, одним словом, відповідатиме визначенню «класна вистава». Щоправда, трапляється це вкрай рідко, тож про кожен такий випадок варто говорити окремо.

Вистава «Хаос. Жінки на межі нервово зриву» театральної агенції «Те-Арт» – саме з таких, небагатьох. І не лише через кількість стільців, яких тут не три, а мабуть, із два десятки (жартую). А в першу чергу, завдяки тому, що продюсер Тетяна Едемська та режисер Макс Голенко знають свою справу і точно відчувають, яких акторів варто запрошувати для тієї чи іншої п’єси. Навколо драми фінського автора Міккі Мюллюахо вони зібрали популярних столичних акторів Катерину Кістень, Віталіну Біблів, Анну Кузіну та Дмитра Олійника. Цей квартет, мов по нотах, розіграв сюжет, який цілком міг би обмежитися комедійним жанром. Але натомість глядач отримав багатогранну постановку, в якій знайшлося місце ще й елементам трагедії, і гротеску, і навіть психодрами. Ну і трешу, звісно, це ж Голенко (побиття аніматора в костюмі телефонного апарата – це лише один кримінальний епізод із життя жінок на межі нервового зриву).

Вистава – своєрідна жіноча відповідь чоловічій сазі від «Квартету И», який вже кілька років поспіль сумлінно інформує своїх шанувальників з театральних підмостків та кіноекранів про теми та особливості чоловічих розмов. До того ж, тут жінки не лише говорять, але й діють. Мініатюрна Софія (Анна Кузіна), вчитель молодших класів і мама двох дітей, демонструє неймовірну силу духу на шляху до мети. Екзальтована психотерапевт Юлія (Катерина Кістень), заплутавшись між професійною етикою і особистими почуттями, знаходить у собі сили зупинитися за крок від точки неповернення. Рішуча і щира Еммі (Віталіна Біблів) на кожну проблему, що виникає, кидається, мов на амбразуру, але при цьому залишається зворушливою люблячою матусею. Життя – надзвичайно складна штука, переконують героїні спектаклю, але щоб там не було, а спинку потрібно тримати прямо (художник Юлія Заулична одягла їх у різнокольорові балетні пачки, а хореограф Павло Івлюшкін протягом вистави неодноразово ставить подруг біля імпровізованого балетного станка). І аби ця жіноча трійця змогла висловитися якнайкраще – у виставі передбачений чоловік (Дмитро Олійник). Який готовий у будь-яку мить прийти на допомогу, щоб, наприклад, спорудити зі стільців гільйотину, або під час лекції поважного професора особисто продемонструвати, як електричний струм діє на звичайну людину і на людину, що перебуває у депресії. Безвідмовний, запопадливий і без претензій на якусь там особисту думку чи будь-які вольності – тут чоловік знає своє місце.

На глядачів, що відвідають виставу, чекає чимало відкриттів. Як то: відомі життєві постулати, упаковані в епатажну обгортку, починають звучати виразніше. Або що балетна пачка має величезні візуально-змістові можливості, аж до корони на голові чи віника у лазні. Театрали зі стажем відкриють для себе прекрасну Анну Кузіну, адже якщо Віталіна Біблів, Катерина Кістень та Дмитро Олійник давно мають прихильників, які залюбки відслідковують їхні нові театральні роботи, то зірка численних серіалів та фільмів на сцену виходить значно рідше.

Найближчий «Хаос» у столиці запланований на 6 червня.

Джерело: https://www.tkk.media/pro-shcho-hovoriat-zhinky/